Среда, 01 Март 2017 20:11

Invictus Games Україна: Ігри нескорених: Спортивні тестування

Оцените материал
(2 голосов)

Про проект Invictus games я дізналася ще три роки тому. Висвітлюючи благочинну діяльність королівських осіб з усього світу, цей проект неможливо було не помітити. Дізнавшись про його меседж, нереально було не мріяти про те, щоб про цей проект дізнались в Україні, на жаль, такий актуальний для нашої країни наразі та в найближчому майбутньому.

 

 

Ідея Invictus games (Ігри нескорених) належить онуку королеви Великобританії Єлизавети ІІ принцу Гаррі. Його Високість розуміє потреби військових не на словах, а з власного досвіду, адже Гаррі десять років служив в армії, був в Афганістані.  Їх головна мета – за допомогою спорту та змагань прискорити фізичну, соціальну та психологічну реабілітацію тих, хто заради своєї країни відав здоров’я. Через поранення і травми життя багатьох військовослужбовців та ветеранів ніколи не буде таким, як раніше, але воно так чи інакше продовжується.

Учасники змагаються в баскетболі на візках, волейболі сидячи, веслуванні на тренажерах, легкій атлетиці, стрільбі з лука, пауерліфтингу, велоспорті на шосе, плаванні, регбі на візках.

iguart0 3

«Ці Ігри висвітлили як прожектори непереможний характер військових, як чоловіків так і жінок, їх родин, їх «нескорений» дух. Хлопці, які фінішували першими поверталися, щоб підтримати тих, хто прийшов останніми. Вони були справжніми партнерами в команді: обираючи перетнути фінішну лінію разом, не бажали бути другими, та водночас не хотіли, щоб інші товариші були останніми. Ці ігри показали найкраще, що є і у людському дусі», - говорить принц Гаррі.

 iguart0 4

Перші змагання відбулись у Лондоні у вересні 2014 року, у яких взяли участь 300 ветеранів з 14 країн світу. Минулого року Ігри пройшли в травні в Орландо, Флоріда, США: до країн учасниць додалась Іорданія.  

Цього року учасники Invictusgames уже з 17 країн світу восени (з 23 по 30 вересня) поїдуть до Торонто, Канада. Вперше українські військовослужбовці представлять Україну, як справжнього союзника НАТО в миротворчих операціях по всьому світу, а також в АТО на сході України, на міжнародному рівні. На офіційному сайті Ігор зазначено, що українська армія чисельністю 260 000 є однією з найбільших у Європі, враховуючи кілька тисяч військовослужбовців у бойових умовах, при виконанні завдань антитерористичної операції на Сході України. Починаючи від 1992 року українські збройні сили були активно задіяні в багатьох навчаннях та миротворчих місіях під егідою ООН і Організації північноатлантичного договору на Балканах, Близькому Сході та в Африці. Кораблі українського флоту брали участь у протипіратських операціях коло узбережжя Сомалі.

Я — вільний, я — духу свого капітан.

Володар своєї я долі

iguart0 1

Від України в Торонто поїде п'ятнадцять учасників. Відбір у команду Нескорених відбувається у кілька етапів. Першим з яких стали спортивні тестування, які проходили у Львові, Одесі та двічі в Києві. За словами організаторів загальна кількість поданих заявок – 208 (це більше ніж у Великобританії, для якої ці Ігри стануть третіми).

Мені пощастило бути волонтером на тестуваннях у Києві: 28 січня та 25 лютого.  Тестування проходили в таких видах спорту як атлетика, плавання, пауерліфтінг, стрільба з лука, велоспорт на шосе, веслування на тренажерах, на території ЦСК Збройних сил України. У тих, хто прийшов на тестування, була змога спробувати свої сили у всіх видах спорту, обравши за провідний один. З ветеранами також працював військовий психолог Андрій Козінчук.

На власні очі я побачила та відчула незламний дух наших бійців, деякі з них погодились прокоментувати свою участь у проекті. 

Олександр Шарвей, старший лейтенант, патрульна поліція міста Миколаїв

invictuscomments0 1

Про змагання дізнався завдяки службовій телеграмі від свого керівництва. Вирішив взяти участь, так як все життя займаюсь спортом. Провідним видом для себе спорту вважаю пауерліфтінг. Травму коліна отримав підчас служби щоправда не в зоні АТО. В зоні АТО, в Луганській області, був два роки тому. Мотивація в мене єдина – люблю свою країну, люблю свою родину.

Михайло Холоднов, лейтенант,інструктор з бойової підготовки особового складу, місто Дніпро   

        invictuscomments0 2

Про змагання розповіли товариші по службі. Мотивація моя, по-перше в тому, щоб показати, що дух нашої нації неможливо зламати. Травму отримав підчас служби в 2015 році в районі аеропорту біля села Піски в Ясинуватському районі Донецької області. Силові види спорту близькі для мене. Все життя так чи інакше пов'язаний зі спортом. Протягом трьох років треную хлопців, передаю всі свої навички та знання для того, щоб вони були впевнені у собі. Зараз я - інструктор з бойової підготовки особового складу. Це прийшло з досвідом, після поранення було нелегко повернутися до служби, думав покинути. Та через деякий час я усвідомив, що можу передавати свій досвід іншим, тому я продовжую служити народу України.

Руслан Володимирович Камінський, офіцер, ветеран Афганістану,місто Хмельницький,студент військової кафедри ВНАУ Вінницького національного аграрного університету, психолог

invictuscomments0 3

Події в нашій країні вимагають підйому рівня патріотизму на дуже високий рівень. Сьогодні ми, ветерани, зібралися, і показали результати в багатоборстві, свою незламність. Це має стати прикладом для наступного покоління: для тих, хто хоче присвятити життя службі в армії або спорту, захищати нашу державу.  Участь України в змаганнях у Канаді – це не просто змагання за кращі спортивні результати, а ще й  надія на те, що між людьми має настати дружба, любов, кращі відносини, які можливі серед людей. Не повинно бути війн, боротьба має існувати лише в спорті. Хочу побажати всім ветеранам війни і учасникам міцного здоров’я, довгих років життя, сподіватися і робити все для того, щоб представити Україну у Канаді. Хай би поступово число учасників від нашої країни з року в рік збільшувалось.

Вражання від події хороші. Ми всі сподівались на гарні результати, кожний у своєму виді спорту, багато хто спробував себе у кількох. Звичайно було і напруження, і можливо, десь розчарування, та все одно надія бути обраним залишається. Скоріше б закінчилась ця війна і між людьми знову стали дружні теплі відносини, повернулося гарне спокійне життя.

Серед інших волонтерів я познайомилась з американською дослідницею Мартою Бойко. Вона розказала мені, що  спонукало її приїхати на історичну батьківщину:

invictus comments 1

Мої батьки були вимушені емігрувати з Тернопільської області під час Другої Світової війни. Я народилася вже в США, живу та працюю у штаті Коннектикут в місцевому університеті. За фахом я медичний антрополог, мене завжди цікавила сфера медицини, громадського здоров’я, реабілітація, правильна адаптація існуючих у цих сферах програм. 

Я приїхала в Україну зі Сполучених Штатів за Програмою Фулбрайта (прим. автора Програма імені Фулбрайта — програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки, спонсорується Державним департаментом та посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Засаднича ідея програми — взаємодія та взаєморозуміння; ґрунтується на пізнанні та повазі до розмаїтого світу. Діє з 1946 року. Існує в 155 країнах світу. За 20 років існування Програми в Україні понад 800 українців навчались, стажувались, проводили дослідження у США; майже 500 американців викладали в українських вищих навчальних закладах й займались науковою працею).

Метою мого дослідження є вивчення методів інтеграції, подолання травм та стресів, соціальні та психологічні підходи та проекти (громадські або державні) для ветеранів та їх сімей. Подивитись я саме к проходить реабілітація та одужання в цілому. Про проект розказали друзі-волонтери. Вважаю, що Ігри Інвіктус є корисним підходом – спортивна реабілітація, водночас підтримка, спілкування. Такі проекти треба поширювати не тільки в Україні, а й в усьому світі. Для ветеранів надзвичайно важливим є бути серед своїх товаришів та ровесників. Планую надалі спостерігати за Іграми інвіктус і як дослідник, і як волонтер.

iguart0 6

 

В кінці квітня відбудуться національні змагання серед 120 учасників, з яких оберуть 15 найкращих. Влітку плануються дружні змагання з кількома країнами-учасницями. А поки що потенційні представники України активно готуються та тренуються.

iguart0 5

 

«Invictus»  з латини перекладається як  «непереможний», «незламний» або «нескорений». Назву змаганням дав вірш англійського поета, видавця і критика Вільяма Ернеста Генлі, написаний 1875 року, опублікований в 1888 році — без назви — у його першій збірці «Книга віршів».  В 1875 році, через ускладнення після туберкульозу, потрібно було ампутувати одну ногу Генлі. Одразу ж після операції йому повідомили, що необхідно ампутувати й другу ногу. Однак, Генлі вирішив довіритися хірургу Джозефу Лістеру, якому вдалося врятувати ногу. Перебуваючи у лікарні, він написав поему, яка стала відома як «Invictus». Цей період його життя, а також важке дитинство, були основними джерелами натхнення для твору і відіграють основну роль для його розуміння.

Нескорений

iguart0 2

Із темної ночі, що вкрила цей світ

Проваллям від краю до краю

Богів, що створили мене і мій рід,

Нескореним духом вітаю.

Хай прикрих обставин стискає тягар —

Я сліз та образ не збираю.

До крові гамселить недолі лихвар,

Та  я голови не схиляю.

Хоч в світі, що зітканий з гніву та сліз,

Не бачу нічого, крім болю —

В тенетах років, без надії на зміст,

Згубитись собі  не дозволю.

Хай двері вузькі та високий паркан —

Гріхами не спутати волі: 

Я — вільний, я — духу свого капітан.

Володар своєї я долі.

 

 

Переклад Маріанна Малина 2008 рік

Наступного, 2018 року, Ігри Інвіктус  відбудуться з 18 по 29 жовтня в Сіднеї, Австралія.

Текст та світлини

журналіст та волонтер Ярослава Матвєєнко  

 

Більше фото у галереї  

Прочитано 3205 раз